Potrawy na zdjęciach

Jedzenie na zdjęciach

Fotografowie podejmują się różnorakich zleceń i nierzadko bywa tak, że właściwie każde z nich jest inne. Bo jeżeli już komuś fotograf kojarzy się jedynie z osobą, która para się fotografowaniem rodzinnych uroczystości, to jest w błędzie. Specjalnością wielu fotografów jest fotografia kulinarna.

Nie niełatwo domyślić się togo, co jest na takich zdjęciach. Taka fotografia za przedmiot zainteresowania stawia sobie potrawy i szeroko rozumiane jedzenie.

W jakich sytuacjach stosuje się takie zdjęcia? Z całą pewnością nie jest ich niewiele. Fotografia kulinarna Warszawa wykorzystywana jest w czasie, kiedy opracowuje się książki kucharskie. W nich poza przepisami na określone dania publikuje się również zdjęcia potraw. Zdjęcia te nie są zwyczajne. Tutaj dana potrawa przedstawiona jest w taki sposób, ażeby zachęcało to do jej przygotowania. Wbrew pozorom zrobienie dobrego zdjęcia, na którym jest jedzenie, wcale nie jest takie łatwe. Nie chodzi tylko o to, aby potrawa była ładnie podana. Zdjęcia jedzenia muszą być zdjęciami dobrej jakości. Tutaj liczy się oświetlenie i wiele innych czynników, które mają wpływ na to, jaki efekt się uzyskuje. Ci fotografowie, którzy są dobrzy w takich zdjęciach, nie narzekają na brak pracy, bo zdjęcia jedzenia używa się też w czasopismach czy folderach, które opracowuje się po to, by zareklamować restauracje i lokale, gdzie podaje się jedzenie.

Często fotografia kulinarna pojawia się także w sieci. Na blogach, które poświęcone są tematyce kulinarnej, przy pomocy fotografii jedzenia prezentuje się efekty pracy osoby, która blog internetowy prowadzi. Zdjęcia jedzenia pojawiają się też na portalach, gdzie promuje się produkty żywieniowe czy lokale, które funkcjonują w biznesie astronomicznej. Zdjęcia potraw i jedzenia używa się także w sytuacji prezentowania oferty lokali, które zajmują się przygotowywaniem przyjęć i imprez okolicznościowych.

Warto zobaczyć: Fotografia kulinarna Warszawa.

Reklamy